Konkurs Bibliotekarz Roku OX.pl

zdj

Konkurs na „Najlepszego Bibliotekarza Roku  – Bibliotekarz z pasją” organizowany jest co dwa lata przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie, pełniącą zadania biblioteki powiatowej i Starostwo Powiatowe
w Cieszynie, w celu wyłonienia najbardziej cenionego i szanowanego przez środowisko lokalne
i bibliotekarskie Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego.

Konkurs BIBLIOTEKARZ Z PASJĄ jest okazją do bliższego poznania bibliotekarzy, których czytelnicy spotykają na co dzień w swoich bibliotekach. Bibliotekarzy, którzy cenią sobie pracę dającą im możliwość wykorzystywania i rozwijania swoich zdolności i zainteresowań, dzięki czemu instytucje, w których pracują stają się miejscami jeszcze ciekawszymi i przyjaznymi dla wszystkich osób korzystających z ich usług. Tacy bibliotekarze potrafią dzielić się swoją energią i zapałem podejmując wiele interesujących działań związanych z książką i czytelnictwem.

W ideę konkursu znakomicie wpisuje się tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „Znajdziesz mnie
w bibliotece”, które może dotyczyć wszystkiego, co przyciąga ludzi do biblioteki, również bibliotekarza, który przecież jest tam dla czytelników, żeby służyć im radą, pomocą i tworzyć przyjazną atmosferę miejsca, do którego chce się wracać.

Zachęcamy zatem Państwa do zgłaszania kandydatur bibliotekarzy, którzy Państwa zdaniem wyróżniają się konkretnymi dokonaniami, które w znaczący sposób usprawniły pracę biblioteki
i przyczyniły się do jej lepszego funkcjonowania i postrzegania w środowisku lokalnym.

Konkurs trwać będzie od 20 maja do 21 czerwca br. i będzie się składać z trzech etapów.

Pierwszy etap to zgłaszanie kandydatur bibliotekarzy na formularzach konkursowych dostępnych na stronach www.ox.pl, www.powiat.cieszyn.pl oraz www.biblioteka.cieszyn.pl i dostarczenie ich pocztą tradycyjną, mailową (na adres: czytelnia@biblioteka.cieszyn.pl) lub osobiście do siedziby Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ul. Głębokiej 15 – Wypożyczalnia dla dorosłych, I piętro. Kandydatów do tytułu „Bibliotekarza z pasją” będzie można zgłaszać do 31 maja br. Kolejnymi etapami Konkursu będą: przygotowanie sylwetek nominowanych osób oraz internetowe głosowanie na Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL na bibliotekarza, który Państwa zdaniem zasługuje na tytuł „Najlepszego Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego Roku 2021 – Bibliotekarz z pasją”. Głosowanie trwać będzie od 8 do 21 czerwca br. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną Starosty Cieszyńskiego.
Zapraszamy do udziału w Konkursie, którego patronem medialnym jest Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Lokalizacja:
BIBLIOTEKA MIEJSKA W CIESZYNIE

43-400 Cieszyn, ul. Głęboka 15
Kontakt:
tel./fax. +48 338 520 710

Patron medialny

Logowanie do portalu OX.PL
Nie masz konta? zarejestruj się